Povídání jen tak

Evi_a_brouciTen čas strašně letí. Takové mám již broučky-Hnědoočko, Modroočko a jejich maminka

filik_1Filk2Filik3
Náš Filípek se chystá na svůj první karneval, který ho zastihl hluboko v éře dinosaurů. Půjde za Triceratopse v oblečku, který mu ušila jeho šikovná maminka

 

DSC_4145_1DSC_4179_2
5.12.2014     Filípek, Miška, jejich maminka a babička

 

WP_20140911_020

mí vnoučci Filípek a Miška

 

10.01.2015

Našemu vnoučkovi Miškovi bylo 1.1.2015 10 měsíců. Doteď se jenom plazil. Nevíme jakým zázrakem, najednou začal krásně lézt po kolenou. Již delší dobu peláší kolem nábytku a teď již má za sebou i první samostatní krůčky. Leze na pohovku a samozřejmě i z ní padá – nejlépe po hlavě. Dělá paci-paci, pá pá, ukazuje jak je veliký a že má plnou hlavu starostí. Když vyžaduje jídlo, což je skoro pořád, volá mam mam. Je to náš šikula.

 

6.9.2014

Náš vnouček Miška je velký „cestovatel“.Nesnáší jízdu autem. Pokud je v bdělé stavu, dostává v autosedačce hysterický záchvat a pláče neskutečně intenzivně a dlouho. Nejspíš by byl schopen plakat celou cestu, ale to jsme nikdy nevydrželi. Je úplně nemožné, aby dcera řídila a jela s ním sama, je to o nabourání. U Mišky musí sedět nějaký dospělý spolujezdec a pokouší se ho uklidnit, nejlépe uspat. Pokud se to nepovede, musíme cestu přerušit a celý proces opakuje jeho maminka. Jinak Miška miluje dvě věci, vodu a jídlo. Tak jsme si říkali, že budeme Mišku převážet v autě pokud nespí, ve vaničce s vodou a bude žmoulat suchý rohlík. Je to prostě náš Marco Polo.

 

26.8.2014

Prožili jsme krásnou 14-denní dovolenou s dcerou Evičkou a našimi dvěma vnoučky Filípkem a Miškou na horské chalupě v předhůří Krkonoš. Na zahradě jsme měli houpačky, pískoviště a malý bazének. Filípek dostal malý rybářský prut s rybičkami a v bazénku je rád lovil. Filípek si užil i svoji první jízdu vláčkem, moc se mu líbila. Miška, protože je ještě miminko, si hlavně užíval, že mohl být venku na dece rozbalený, bez plen. Chodili jsme do lesa na houby, ale nosili jsme domů spíš maliny. Těch si Filípek dostatečně užil. Naše dovolená byla zvláštní ještě tím, že s námi byla i naše 92-roční prababička Růženka. Pár dnů nás v chaloupce bylo 10, protože za námi přijel ještě zeť Martin a jeho maminka se svými dalšími dvěma vnoučátky.

 

13.8.2014

Milé maminky, které kojíte,
celou dobu, co píšu tyto stránky, se zamýšlím na tím, jaké „nespravedlivé“ období prožíváte. Přivedete na svět miminko v bolestech. Převrátí vám život naruby. Nevyspíte se, musíte mu věnovat spoustu času, energie a když se chcete odměnit aspoň nějakým jídlem, na které máte chuť, abyste s tím čekaly, než přestanete kojit.

 

6.8.2014

Mé poděkování patří všem, kteří pravidelně navštěvují, nebo aspoň jednou navštívili mé stránky. Doufám, že mnoha kojícím maminkám poslouží jako zdroj inspirací a pomůže při vaření vhodných jídel. Stránky byly spuštěné 24.6.2014. Od té doby je vzhlédlo 1002 lidí.

děkuji

 

4.8.2014

Mé třetí poděkování patří mému manželovi Mílovi, který to se mnou vydržel, když jsem tyto webové stránky tvořila. To byly oscilace od neúspěchu k eufórii a vše s hlasitým projevem. Sice jsem programátorka, ale tyto webové stránky jsou moje prvotina. Musím se přiznat, že mne moc baví.

Mílo, děkuji

 

3.8.2014

Mé druhé poděkování patří mému synovi Honzovi, který je můj velký webový guru, moje systémová podpora. Hecoval mne, že mám na to, abych webové stránky vytvořila. Poradil mi jít cestou WordPressu. Webové stránky nasadil, stará se o jejich zabezpečení proti napadení, o optimalizaci pro vyhledávače (SEO), pomáhá mi je zviditelnit, propagovat a vůbec má spoustu výborných nápadů, které nejdou neposlechnout.

Honzíku, děkuji

 

 2.8.2014

Mé první poděkování patří mé dceři Evičce a jejímu manželovi Martinovi, že rozšířili rodinu o dva krásné, roztomilé chlapečky Filípka a Mišku. Díky nim tyto webové stránky vznikly. Dcera je lékařka, která hodně dbá o zdravou výživu vůbec, v těhotenství a při kojení ještě ve zvýšené míře. To vše jsem akceptovala při psaní těchto stránek.

Evičko, Martine, Filípku, Miško děkuji

komentářů 7

Skip to comment form

 1. Petra

  Dobrý den, mám jen dotaz. Recepty jsou super, ale opravdu jsou vhodné pro kojící maminky?? 🙂 Já mám strach co jíst a nejíst, aby malého nenadýmalo nebo aby se neosypal. Tak jsem se chtěla jen zeptat 🙂 Děkuji za odpověď.
  S pozdravem

  Petra S.

  1. viera

   Recepty jsou koncipované tak, aby vyhovovaly kojícím maminkám a jejich miminkům. Ingredience jsou volené tak, aby nenadýmaly a nevyvolávaly alergické reakce. Jsou konzultované s laktačními poradci, vyzkoušené a zatím nemám žádné negativní reakce stran uživatelů webových stránek. Do této doby je navštívilo 2168 lidí.
   Přeji hezký den
   Viera

 2. Lucie

  Výborná stránka! Moc mi pomohla s tim co mužu jist i manžel z ní má radost. Konecně někdo, kdo udělal přehlednou stránku se vším 🙂 děkuji

 3. Lucie

  Dobrý den, chci se zeptat zda mužu používat magi bujon? Někde jsem četla, že ne. děkuji

  1. viera

   Dobrý večer,
   myslím, že ho můžete klidně používat. Obava je asi z glutamanu sodného, který je tam ve stopovém množství a ne jen tam, ale i v řadě jiných potravin, u kterých to ani nevíme a neřešíme.
   Přeji hezký večer
   Viera

 4. zanetalori

  Dobrý den, moc děkuji za Vaše stránky, už dva měsíce do nich nahlížíme a studujeme co si uvaříme, popř. když si nejsem jistá nahlédnu do seznamu, a jako osoba která kojí dnes už patnácti týdenní dceru Aničku a Já,která odmalička nejím cibuli tyto stránky musím pochválit dvojnásobně. A hlavně partner který se o nás ze začátku staral než šel po dovolené opět do práce a vařil mi, pochopil že jako kojící mamince nemůže vařit ty kořeněná jídla na které jsme byly zvyklý a sám tyto stránky pochválil. A Anička roste jako z mlíčka a už tolik nepláče a o to více se usmívá. A už jsem tyto stránky poradila i svým kojící kamarádkám a snad budou taky spokojené. Ještě jednou děkuji a jdu chystat meruňkový perník. S pozdravem Zanetalori.

  1. viera

   Dobrý den,
   děkuji za hezký komentář. Musím se přiznat, že mne vždy potěší, když se dozvím, že moje stránky pomáhají a že práce do nich vložená není zbytečná.
   Přeji Vám i celé Vaší rodince hodně zdraví a ať Vám Vaše Anička pořád krásně prospívá
   Viera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>